ACL Subaru EJ20/EJ22/EJ25 (For Thrust in #3 Position) 0.025mm Oversized High Performance Main Bearin
On Backorder
Oversized main bearing set from ACL. Designed for Subaru EJ series engines.
Key Features
  • Oversized 0.025mm — compensates for block or crank machining
  • Designed for thrust in the #3 position — correct clearances for your Subaru EJ
  • Popular ACL brand — well-known in the import performance world
Secure CheckoutFast Shipping631-982-0042