- SKRHS071
- Dimensions
- 7.1" x 3.0" x 2.6"
- UPC
- Package Length
- 7.1 in
- Package Width
- 3.0 in
- Package Height
- 2.6 in
- Package Weight
- 0.42 lb
- Interchange Part Numbers
- VEMO [object Object], Ultra-Power Auto Parts [object Object], Land Rover [object Object]
Skyward Automotive
Suspension Ride Height Sensor
Only 2 left in stock
Key Features
- Accurate ride height data can contribute to better vehicle handling and stability.
- Built with high-quality materials to resist wear and tear for long service life.
- Designed to match the original sensor for a perfect fit and reliable operation.
About this part
Product Details
Description
Suspension Ride Height SensorSpecifications
- Brand
- Skyward Automotive
- Manufacturer Part #
- SKRHS071
- Dimensions
- 7.1" x 3.0" x 2.6"
- UPC
- Package Length
- 7.1 in
- Package Width
- 3.0 in
- Package Height
- 2.6 in