- X56BU0035
- Dimensions
- 5.9" x 2.4" x 3.5"
- UPC
- Package Length
- 5.9 in
- Package Width
- 2.4 in
- Package Height
- 3.5 in
- Package Weight
- 0.43 lb
- Interchange Part Numbers
Suspensia
Bushing
Only 2 left in stock
Key Features
- Corrosion resistant finish helps protect the part from harsh weather and road conditions.
- Our bushings are engineered to yield high durability while maintaining proper ride and feel.
- We provide these bushings as a pair so you can replace both sides at the same time.
Will this fit your vehicle?
About this part
Product Details
Description
Suspension Stabilizer Bar BushingSpecifications
- Brand
- Suspensia
- Manufacturer Part #
- X56BU0035
- Dimensions
- 5.9" x 2.4" x 3.5"
- UPC
- Package Length
- 5.9 in
- Package Width
- 2.4 in
- Package Height
- 3.5 in