American Axle & ManufacturingItem #: AAM-D115342GSK-1
AAM Ring and Pinion Kit, Ram 2500, 11.5 in. Rear Axle with Coil Springs, 14-18 - D115342GSK-1
Ring and Pinion Kit, Ram 2500, 11.5 in. Rear Axle with Coil Springs, 14-18 Ring and Pinion Kit, Ram 2500, 11.5 in. Rear Axle with Coil Springs, 14-18. Kit includes Pinion Seal, Pinion Nut and Crush...
Ring and Pinion Kit, Ram 2500, 11.5 in. Rear Axle with Coil Springs, 14-18 Ring and Pinion Kit, Ram 2500, 11.5 in. Rear Axle with Coil Springs, 14-18. Kit includes Pinion Seal, Pinion Nut and Crush Collar. Ring and Pinion Kit
Manufacturer Part #
D115342GSK-1
Item #
AAM-D115342GSK-1
Dimensions
8 x 5 x 18 in
Axle Type
11.5" 14 Bolt - Rear Axle
Ring Gear Diameter
11.5
Ring Teeth Count
41
Vehicle Make
RAM
Extended CTO
MX
Extended HSB
Extended HTS
Extended NAF
B
Extended LIF
1
Extended PRC
NEW